girls-weekend-guide-to

Uwielbiam czytać, dlatego chce Wam polecić książki na jesienne i zimowe wieczory. Lekkie pozycje, które poprawią nastrój- oprócz jednej książki, która znacząco daje do myślenia.

Książki są po to, aby je czytać. Jest tyle wspaniałych pozycji po które warto sięgnąć, że grzechem jest tego nie robić. Zawsze się zastanawiałam dlaczego ludzie nie czytają. Nie lubią? Jeśli nie lubią, to dlaczego? Brak im wyobraźni? W każdej książce można znaleźć cząstkę siebie.  Przejdźmy do meritum.

„Intruz” Stephenie Meyer

intruz-b-iext36848432

Pierwszą pozycją do której regularnie wracam jest „Intruz” Stephanie Meyer. Nie mylcie tej książki z sagą „Zmierzch”. Jest zupełnie inna, choć nie uważam, że cała saga Zmierzchu była zła. Intruz jest moją ulubioną książką. Póki co nie znalazłam innej, która choć w podobnym stopniu urzekła by mnie tak jak książka Meyer.

W tej książce jest wszystko- przyjaźć, miłość, brutalność, pokazanie jak człowiek może zachowywać się w chwili zagrożenia, oddanie, poświęcenie. Dosłownie wszystko. Czasami lubię wrócić do niektórych fragmentów w książce po to, żeby przypomnieć sobie jej fenomen, a przeważnie kończy się tym, że czytam ją od deski do deski. Polecam z całego serca.

Znów mam ochotę na wieczór w towarzystwie intruza… Chyba się skuszę po raz x.

„Zawsze przy mnie stój” Carolyn Jess-Cooke

zawsze-przy-mnie-stoj-b-iext38701190

To jest jedyna pozycja z tej listy, która daje człowiekowi do myślenia. Pochłonęłam ją w jedną noc, nie mogłam się od niej oderwać.
Książka opowiada o Margot, która po śmierci wraca na ziemię jako swój własny Anioł Stróż. Ma możliwość przyjrzenia się błędów jakie popełniła za życia, co mogła zmienić, popatrzeć na siebie z boku i ocenić czy każda jej decyzja była słuszna. FANTASTYCZNA książka do której z pewnością wrócę. Daje do myślenia i pokazuje jak decyzje, które podejmujemy mają wpływ na dalsze życie. Jedno wielkie WOW.

„Marina” Carlos Ruiz Zafón

marina-b-iext44138790

Uwielbiam twórczość Zafona, obecnie jestem w trakcie czytania „Cień wiatru” która również jest świetna, jednak jestem dopiero w połowie, więc przyjdzie czas na ocenę. Marina jest niesamowicie klimatyczną książką, która potrafi zaskoczyć. Nie chce zdradzać fabuły, ale uwierzcie- WARTO.

„Dziewczyna z pociągu” Paula Hawkins

128936-dziewczyna-z-pociagu-paula-hawkins-1

Bestseller po który sięgnęłam i absolutnie nie żałuję. Dawno nie czytałam książki, która zrobiła mnie tyle razy w balona, gdy już myślałam, że znam rozwiązanie zagadki. Świetna!

„Jesteś cudem” Regina Brett

img1442484590670_35778_4

Właściwie to wszystkie jej książki polecam. Ta szczególnie utkwiła mi w pamięci. Jeśli lubisz opowieści, gdzie każda historia mówi o czymś innym koniecznie ją przeczytaj. Wiele cennych rad, każdy znajdzie coś dla siebie. Olbrzymia dawka motywacji, nadziei i przemyśleń.

„Bez ograniczeń” Chrissie Wellington

bez_ograniczen_okladka

Książka o pokonywaniu własnych słabości, dążeniu do celu i nie odpuszczania. Jest to biografia życia Mistrzyni Świata Ironman. Książka dla każdej osoby, która zwątpiła w siebie.

„Zarządzanie codziennością” Jocelyn K. Glei

zarzco

Jeśli masz problem z zarządzaniem czasu, ta pozycja jest obowiązkowa. Pokazuje w jaki sposób nie rozpraszać się podczas wykonywanego zadania i być w pełni skupionym, jak dysponować czasem i osiągać cele, które się zaplanowało.

A Wy jakie macie ulubione pozycje na zimowe wieczory?

Written by Patrycja

4 Comments

Kamil

Zaintrygował mnie Intruz – chętnie przeczytam. Co do Zawsze przy mnie stój, to opis podsunął mi na myśl książkę Nostalgia anioła, którą serdecznie polecam.

Reply

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *