woman-standing-alone-on-a-large-wooden-pier-on-a-lake-picjumbo-com

Mam dusze artystki, lubię zadawać sobie pytania, które pozwalają mi przypomnieć sobie o najważniejszych wartościach, o tym czy spełniam się w życiu i robię wszystko żeby czuć się spełnioną.

Wyobraź sobie, że masz tylko miesiąc życia, co byś zrobił w tym czasie? Miesiąc, nie rok, nie pięć lat. Tylko i aż miesiąc. Niby mało, a w przeciągu miesiąca można dokonać naprawdę małych i dużych rzeczy, można zrobić coś o czym się zawsze skrycie marzyło, ale mówiło się „mam jeszcze czas” i tak by przeleciało całe życie mówiąc „mam czas”.

Usiądź i się zastanów. Jak Ty byś spożytkował ten miesiąc?

Wiedząc, kiedy się umrze doceniałoby się każdą chwilę, każdy szczegół. Rzeczy, które obecnie są dla Ciebie oczywiste, byłyby zupełnie nowym odkryciem, czymś wyjątkowym. Pozwoliłoby to docenić rzeczy, które masz, a ich nie widzisz przez to, że żyjemy w wiecznym biegu. Czasami trzeba się zatrzymać, odetchnąć, nie gonić, żeby nie przebiec całego życia. W pewnym momencie może być za późno na zmiany. Czy to co robisz sprawia Ci satysfakcję? Nie? To zmień to. Małymi krokami, ale zmień.

Chcesz popracować nad swoim charakterem? Obierz sobie cel, miesięczny. Mało i dużo czasu, ale warto stawiać sobie krótkoterminowe cele, wtedy jest większa motywacja do działania. Chcesz być lepszy dla partnera? Postaraj się, porozmawiaj, nie kłóć się, bo śmieci znów nie są wyrzucone. Czy to są powody, żeby psuć sobie nastrój?

Poświęć dzień tylko i wyłącznie sobie. Raz w miesiącu. Przypomnij sobie po co żyjesz, bo z pewnością nie po to żeby ciągle pracować. Czasami trzeba odpuścić, żeby nabrać motywacji do dalszego działania.

Takie proste, małe rzeczy, które cieszą i sprawiają radość jak przytulenie się do bliskiej osoby, spontaniczny wypad w góry, powiedzenie partnerowi za co się kocha- bez powodu. Sprawienia drobnych przyjemności bez nakładu finansowego są najbardziej doceniane, a tak rzadko spotykane. Kiedy ostatni raz powiedziałeś mamie, że ją kochasz? Nie pamiętasz? Właśnie o to chodzi… Potrzebujesz pieniędzy, żeby zrobić dobry uczynek dla rodziców, przyjaciół czy partnera? Wesprzeć, powiedzieć dobre słowo, pokazać, że się kocha i docenia? To właśnie te rzeczy sprawiają, że życie jest piękne. Nie awans, nie nowa praca, nie pochwała od szefa. Kiedy ostatnio spędziłeś cały dzień poświęcając czas miłości swojego życia i dzieciom jeśli je masz? Bez telefonu, laptopa, tableta i niewiadomo czego jeszcze….

Zatrzymaj się.

young-girl-enjoying-moment-and-looking-over-the-city-of-san-francisco-picjumbo-com

Zrób coś dla siebie, to może być mała zmiana, która przyniesie Ci satysfakcje. Takie zmiany są najszybciej zauważalne i sprawiają, że chce się więcej. Człowiek, który nie zastanawia się nad swoim losem, nie myśli co zrobić żeby było inaczej tak naprawdę nie widzi wielu rzeczy, które go otaczają. Doceń to co masz, bo los bywa złośliwy.

Dużo osób mówi, że wzięłoby kredyt, podróżowało, zrobiło coś szalonego. Szkoda, że te osoby nie zdają sobie sprawy ze swojego egoistycznego podejścia jakim jest zostawienie rodziny z tym potężnym kredytem.

Gdybym dowiedziała się, że mam miesiąc życia na pewno bym nie powiedziała o tym bliskim. Sprawiłabym im za duży ból. Spędzałabym z nimi jak najwięcej czasu, żeby wiedzieli jak bardzo ich kocham. Doceniłabym partnera, który mnie zawsze wspiera. Poświęciłabym czas dla przyjaciół, którzy mnie przez całe życie otaczali. Nie patrząc na pogodę ani porę roku na pewno zdobyłabym Orlą Perć, która jest moim marzeniem.

Oprócz wyżej wymienionych rzeczy na pewno przeryczałabym cały miesiąc, lecz jedno jest pewne- każdego dnia doceniałabym rzeczy, na które obecnie nie zwracam uwagi, bo stały się normą. Nieważne co to będzie, ważne żeby to widzieć, bo obecnie człowiek niewiele docenia. Zauważ, że wiecznie Ci mało i ciągle chcesz czegoś więcej, nie doceniając to co się osiągnęło, dostało, zrobiło. Czas się zatrzymać i otworzyć oczy.

A Ty? Co byś zrobił?

young-girl-holding-autumn-colored-maple-leaf-2-picjumbo-com

Written by Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *