IMG_6705

Jest wiele książek o odżywianiu, odchudzaniu – jednak nie każda jest dobra. Po jakie pozycje najlepiej sięgnąć? Oto lista moich top 6 książek o odchudzaniu, zdrowym życiu, które przeczytałam i szczerze polecam. Kolejność książek jest losowa, każda jest godna uwagi.

„Nie daj się! Czyli 10 sposobów na zdrowe, długie życie”

 

 IMG_6712

Książka w prosty sposób opisuje 10 sposobów na zdrowe, długie życie. Zawiera wiele zdjęć, bardzo przyjemnie ją się czyta. Poradnik ma zaledwie 130 stron jednak warto po nią sięgnąć ze względu na ciekawe tematy, które zawiera.

W rozdziałach znajdziesz takie sposoby jak: jedz mądrze i pij wodę, ruszaj się codziennie, dbaj o mózg, bądź miły dla serca, kochaj się i bądź wierny, śpij spokojnie, wzmacniaj odporność, bądź piękna, nie daj się cywilizacji, badaj się.

Jest naprawdę godna uwagi i warto po nią sięgnąć.

Na drugim blogu organizuję konkurs, w którym można ją wygrać. Link do bloga pokoleniefit.pl/blog Co należy zrobić? Wejść na mój fanpage pokoleniefit, polubić stronę, post i udostępnić zdjęcie książki. Losowanie zwycięzcy odbędzie się 08.04.2015 (środa) o godzinie 22. Warto o nią zawalczyć :)

„10 nawyków, które rujnują kobiecą dietę” – Elizabeth Somer

IMG_6713

Kolejna pozycja to „10 nawyków, które rujnują kobiecą dietę. Proste strategie co jeść, jak tracić wagę i jak dbać o swoje zdrowie”.

Książka ma 297 stron, w rzetelny sposób obrazuje, jakie popełniamy błędy będąc na diecie. Dlaczego nie możesz schudnąć, jakie czynniki rujnują Twoją dietę. W książce znajdziesz również jakie produkty należą do zdrowych przekąsek, po co warto sięgać a czego unikać, oraz listę zdrowych zakupów. Autorka napisała jak powinna wyglądać dieta, jakie są zasady podjadania, co zrobić gdy dopada nas przygnębienie. W książce można znaleźć „zadania”, w którym mamy wpisywać jadłospis dzienny, cele życiowe, określenie misji itp …

Zdecydowanie godna uwagi!

„Odchudzanie krok po kroku”- George L. Blackburn, Julie Corliss

IMG_6710

Następna propozycja to „odchudzanie krok po kroku”. W książce znajdziesz wiele przepisów na zdrowe, wartościowe posiłki, przykładowy plan wolnego dnia od pracy, wzór planu dnia, sugestie odnośnie sałatek, jaki masz typ sylwetki. Zdecydowanie godna uwagi.

W książce tej znajdziesz:

Wyjaśnienie zasad działania wewnętrznego mechanizmu równoważącego, który utrzymuje masę ciała wokół punktu „równowagi”.

Proste wskazówki dotyczące ograniczania wielkości porcji oraz sposobów rozpoznawania i zmieniania niezdrowych nawyków żywieniowych.

Inteligentne metody zwiększania aktywności fizycznej w codziennym życiu.

Rozwiązania pozwalające uporać się z dwoma głównymi wrogami odchudzania: zmęczeniem i stresem.

Propozycje menu oraz rady, które pozwolą ci uniknąć błędów często popełnianych przez osoby stosujące dietę odchudzającą.

„Po prostu schudnij, czyli życie na diecie bez uczucia głodu”-

Aronne Louis J., Alisa Bowman

IMG_6711

Nadzwyczajny poradnik o skutecznym odchudzaniu. W książce znajdziesz co powinnaś jeść poza domem, dlaczego rzadko czujesz się syty, o jedzeniu, które tuczy, sposób na trwałą utratę wagi. W poradniku znajdują się przepisy na wartościowe posiłki oraz niezbędnik zawierający cenne wskazówki dla osób na diecie.

W książce znajdziesz:

– precyzyjne wskazówki dla osób, które chcą stracić na wadze,
– przepisy na sycące i zdrowe dania oraz przekąski,
– przykładowe jadłospisy,
– ćwiczenia ułatwiające chudnięcie,
– tabele omawiające poszczególne produkty żywnościowe,
– wykaz leków wspomagających utratę wagi.

„Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską”- Ewa Chodakowska,

Lefteris Kavoukis

IMG_6714

Na pewno znasz słynną Ewę Chodakowską. Nic dziwnego, to świetna trenerka i motywatorka. Jej książki są zdecydowanie warte uwagi. Zmień swoje życie z Ewą Chodakowską to książka podzielona na 30 dni. Na każdy dzień podaje jadłospis, treningi, które należy wykonać. Książka zawiera zdjęcia proponowanych posiłków co wpływa mobilizująco do ich wypróbowania. Ewa napisała porady dotyczące treningów i odżywiania. Zdecydowanie warto po nią sięgnąć!

„Przepis na sukces”- Ewa Chodakowska, Lefteris Kavoukis

IMG_6715

Kolejna pozycja warta uwagi. Przepis na sukces zawiera 150 przepisów na zdrowe posiłki. Jeśli, niektóre z nich wydają CI się za drogie warto stosować zamienniki i zmieniać posiłki. Wiele obiadów z jej przepisów pozmieniałam na to co obecnie miałam w lodówce i efekt był świetny!

A Ty jakie masz ulubione książki o odchudzaniu, zdrowym odżywianiu?

Written by Patrycja

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *