Featured Image

Dlaczego jazda pociągiem może być ciekawa?

Codziennie spędzam w pociągu 1,5 h. Widzę nowe twarze, walkę o miejsca, psujący się pociąg, tych samych konduktorów, mijam te same miejscowości. Wbrew pozorom w pociągu można robić dużo fajnych rzeczy, które umilą podróż i sprawią, że konstruktywnie wykorzystasz czas. Ten post jest pisany na kolanach w pociągu. Rzadko to się zdarza, bo nie znoszę… Read more »

Featured Image

Pstrąże- Strachów. Największe opuszczone miasto w Polsce tzw. miasto duchów.

Pstrąże tzw. miasto duchów  nazywane jest Polską Prypecią. Jest to wieś w województwie dolnośląskim, znajduje się 20 km od Bolesławca. Obecnie jest to teren wojskowy na który obowiązuje zakaz wstępu. Zawsze chciałam zwiedzić to miejsce, dlatego razem z lubym i przyjaciółką postanowiliśmy pojechać tam na jeden dzień.  Troszkę historii… W 1901 roku dla potrzeb armii niemieckiej… Read more »

Featured Image

Kudowa Zdrój- Góry Stołowe. Fotorelacja

Na długi weekend pojechałam do Kudowy Zdrój. Poszłam na Szczeliniec, Błędne Skały, Kaplice Czaszek, Park i duużo spacerowałam. Pierwszego dnia weszłam na Szczeliniec Wielki. Według znaku, wejście na Szczeliniec powinno zająć około 30 min, ja weszłam w 15 Był upał, około 30 stopni, jak nie więcej, a ja jako jedyna byłam w grubym sweterku- ludzie patrzyli… Read more »

Featured Image

Niezbędnik turysty – Czyli co trzeba zabrać wyruszając w góry

Turystyka piesza jest najpopularniejszą i najstarszą formą turystyki. W skład turystyki pieszej wchodzi turystyka wędrówkowa krótko-, bądź długodystansowa (turystyka górska). Niezależnie od wyboru trasy, każdą wyprawę należy starannie przygotować. Jeśli już wiesz dokąd chcesz się udać, masz wybrany termin i nocleg, to teraz czas na odpowiednie przygotowanie ekwipunku. Wbrew pozorom, ludzie często zapominają o tym… Read more »