IMG_3052

W poprzednim poście pisałam Wam jak zaplanować przeprowadzkę, dzisiaj chce opowiedzieć, co najlepiej zrobić będąc już na nowym mieszkaniu. Od czego zacząć, jak zaplanować i co zrobić, aby rozpakowywanie poszło szybko i sprawnie.

Moja żelazna zasada, której trzymam się zawsze i się sprawdza. Najpierw posprzątaj całe mieszkanie zanim się rozpakujesz, dlatego na początek przygotuj:

– Środki czystości

Wsadź do jednej reklamówki wszystkie niezbędne środki czystości, żeby mieć je pod ręką.

-Kuchnia


Ja zaczęłam od kuchni, posprzątałam każdą szafkę i stopniowo wykładałam rzeczy do kuchni. Po wyłożeniu zajęłam się czyszczeniem pozostałych powierzchni. Rób tak z każdym pomieszczeniem.

IMG_0690 IMG_0689

– Łazienka

Na takiej samej zasadzie jak w kuchni. Najpierw umyj wannę, toaletę, zlew, półki a później wykładaj rzeczy z kartonów.

– Salon

Najwięcej roboty, najwięcej elementów. Najlepiej rozpakować się tematycznie, zależy od ilości szafek, szaf, półek. Ja mam w nowym mieszkaniu jedną olbrzymią szafę wnękową podzieloną na miliardy półek. Super, ponieważ wszystko będzie ukryte i nic nie będzie na widoku. Lubię minimalizm. Przygotowałam półki na część treningową, w jednej wnęce mam maty do ćwiczeń, hantle (wcześniej wszystko trzymałam na szafie z powodu braku miejsca) podzieliłam sobie szafę tematycznie. Mam swój sportowy kącik, który zawsze chciałam mieć. Półki podzieliłam na część sportową, odzież, sprzęty tj. statywy, aparat, ładowarki etc… kolejna półka to biżuteria, następna segregatory z dokumentami. Znalazłam też w szafie miejsce dla odkurzacza, mopa i miotły. Dzięki takiemu rozwiązaniu WSZYSTKO mam poukrywane i nic nie leży na wierzchu. W kolejnej półce dałam rzeczy, które zawsze trzymałam na biurku. W nowym mieszkaniu póki co nie mam biurka, ale nie jest to przeszkoda. Mam stolik obiadowy, na którym stworze sobie swój kącik do pracy. Ważne, że w szafie mam półkę na wszelkie dokumenty, papiery, rzeczy, które są mi niezbędne do pracy. Nawet w malutkim mieszkaniu trzeba zrobić mieć swój kącik. Na samym końcu zajmij się dekoracjami, ozdobami. Ja mam na ich punkcie obsesje i wcześniej zaczynałam od rozkładania pierdółek co było szczytem głupoty.

IMG_2919 IMG_2922

– Karton na śmieci

Pamiętaj, ze po wypakowywaniu rzeczy będzie bardzo dużo do wyrzucenia. Przygotuj sobie duży karton na wyrzucanie niepotrzebnych rzeczy, papierków, opakowań.

– Wino

Pomaga przy rozpakowywaniu. Nalałam sobie lampkę wina i zaczęłam rozpakowywać worki. Nie chodzi o to, żeby się upić, ja jedną lampkę piłam godzinę, po prostu są mniejsze nerwy przy rozpakowywaniu.

– Włącz muzykę i wpadnij w wir pracy. Nie siadaj na chwilę odpocząć, nie zajmuj się czymś innym, rób wszystko mechanicznie, nie szukaj nowej piosenki na YouTube, nie baw się telefonem. Po prostu zajmij się pracą.


– Po rozpakowaniu WSZYSTKICH rzeczy, odkurz i umyj podłogę.

Teraz możesz wziąć kąpiel i nalać sobie kolejną lampkę wina. Zrelaksuj się i ciesz nowym mieszkaniem.

Wszystko wydaje się proste i oczywiste, prawda? Przeprowadzka potrafi dać w kość i porządnie zmęczyć. Jednak satysfakcja z nowego miejsca po rozpakowaniu wynagradza trud włożony w przeprowadzkę. Teraz masz wszystko uporządkowane, na miejscu.

Nie zapominaj o dekoracjach i znajdź czas na relaks!

IMG_0678 IMG_0679 IMG_0683 IMG_0685 IMG_0693 IMG_0695 IMG_0696 IMG_3052

Written by Patrycja

2 Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *